Primaria Varasti

Vizită la Liceul Militar din Breaza

Am onoarea de a vă face cunoscut faptul că de la bun început am investit cu prioritate în infrastructura școlară,dar totodată consider că nimic nu duce la atingerea scopului dorit decât atunci când măcar un mic procent din elevii noștrii vor ajunge să ne reprezinte în diferite domenii,și cu atât mai mult îmi doresc să avem absolvenți de școală militară,având precedent în comunitatea noastră,fapt pentru care am înlesnit impreuna cu MAPN o vizită la Liceul Militar din Breaza.

Învațătura e averea
Ce pururea o duci în gând
Și fără raza ei puterea
E doar un colb purtat de vânt
Învățătura-i o comoară
Ce nimeni nu ți-o poate lua
î-ți va spori podoaba rară,
Cu cât împarți mai mult din ea !

de Nicolae Tăutu

vizita la liceul militar

Vizită la Liceul Militar din Breaza

S-ar putea să-ți placă și...

Lasă un răspuns